Zjevení v Garabandalu

Z korespondence Informačního střediska Garabandal v ČR

Dotaz:
Chvála Kristu, prosím Vás, chtěl bych se zeptat, jak byste interpretovali informace, které sdělila Conchita o tom, že do konce časů budou jen tři papežové. Po Janu XXIII. máme již pátého papeže - v roce 2009 jste předpokládali, že události nastanou za papeže Benedikta XVI. a jak je vidět, nic se nenastalo.
ZP

Odpověď:
Conchita řekla, že po smrti papeže Jana XXIII budou ještě 4 papežové "do konce časů" (NE do konce světa, ani do konce papežství). Začíná nová éra. Do této éry nyní vstupujeme (po 4 papežích Pavlu VI, Janu Pavlu I, Janu Pavlu II, Benediktu XVI) právě nyní také zažijeme "Konec ČASŮ", VAROVÁNÍ A ZÁZRAK. Smrt papeže Benedikta XVI znamená s naprostou jasností, kolik papežů po Janu XXIII následovalo (4 - Pavel VI, JPI, JPII, Benedikt XVI). 4 papežové, ne 3. Vizionářka poprvé používá tento znepokojivý výraz 3. června 1963:"Byla to Panna Maria, která mi řekla: Po tomto papeži (sv. Janu XXIII), zbývají už jen tři a pak (přijde) konec časů". Ale Panna Maria hned vysvětluje, že "nezapočítala jednoho z nich". Conchita vysvětluje, že jednoho nezapočítala, protože "by řídil Církev velmi krátkou dobu". Papež Jan Pavel I svým 33-denním pontifikátem tuto výjimečnou předpověď naplňuje.
Zdroj:"Garabandal: poselství naděje". P. Jose Luis Saavedra str. 201

Dotaz:

Dobrý den,
velmi mě překvapila zpráva, že zemřel Joey Lomangino. Údajně ale měl vidět Velký zázrak a přitom být uzdraven a opět vidět. Tak si to pamatuju ze svědectví vizionářek. Nebo to není on? P. T.

Odpověď:

Vážená paní,
vizionářka Conchita skutečně sdělila právě tomuto nevidomému muži a velkému garabandalskému apoštolovi Joey Lomanginovi předpověď Panny Marie, že uvidí Velký zázrak. Domnívám se proto, že Velký zázrak před smrtí nebo při umírání uviděl, a to stejně jako P. Luis Andreu (nazývaný též „pátý garabandalský vizionář“) a sv. P. Pio z Pietrelciny - tedy viděl p ř e d e m, jak bude zázrak vypadat. Spíše jsme si to však špatně vykládali tak, že Joey dostane zázračně nové oči a poté uvidí zázrak až v okamžiku, kdy se uskuteční. Pokoj a dobro! J.S.Dotaz:

Požehnaný deň prajem,
obraciam sa na Vás s prosbou či by Ste mi nemohli výjsť v ústrety a odpovedať pravdivo na argument jednej veriacej, že „Kongregace pro nauku víry se vyjádřila takto: http:www.ewtn.com/library/bishops/garaband.htm, tedy že zjevení není nadpřirozeného charakteru“ … Ďakujem za odpoveď. Ľ.G.

Odpověď:

Milá Ľubico,
z toho, na co Vás ona paní odkazuje, vyplývá pouze to, co uvádíme i my na našich garabandalských stránkách, tj. že Církev pravost zjevení (tedy jejich nadpřirozený charakter) dosud nepotvrdila. To však neznamená, že ho popřela! Ostatně je to běžný postup, zvláště, když jsme teprve v očekávání předpovězených událostí – tedy, že zjevení nebyla ukončena. (Obdobná situace je v Medjugorje.) … S pozdravem v Kristu a Marii J.S.Dotaz:

Dobrý den,
jsem rád, že se mi podařilo najít někoho v naší zemi, kdo se blíže zabývá Garabandalem. Měl bych na Vás dotaz. Je jedna věc, která pro mne nemá přijatelné vysvětlení, a proto vás prosím o odpověď. Když zemřel papež Jan XXIII, řekla Conchita, že budou už jen tři papežové. Dnes už máme od té doby čtvrtého a konec časů zde zatím není. Jak tomu mám rozumět? Děkuji předem za odpověď. S pozdravem R. K.

Odpověď:

Vážený pane,
v „Garabandal International“/červenec-září 2009 odpověděl na obdobný dotaz čtenáře šéfredaktor tohoto časopisu Tony Kissane takto: Při úmrtí papeže Jana XXIII. v červnu 1963 řekla Conchita své matce, že budou ještě tři papežové do konce časů. Úmrtím Jana Pavla II. jsme tedy vstoupili do období „konce časů“. Benedikt XVI., ještě jako kardinál Ratzinger, obdržel od P. Benaca SJ kopie všech jeho záznamů o Garabandalu. (P. Benac SJ byl uznávaným světovým expertem na garabandalská zjevení.) Můžeme proto jistě předpokládat, že papež Benedikt XVI. je s garabandalskými událostmi dobře obeznámen. Pokoj a dobro! J.S.Dotaz:

Chvála Kristu,
jmenuji se V. M. a je mi 17 let. Díky Vašim stránkám jsem se dozvěděl o tomto zázračném místě a velmi se o ně zajímám. Mám ale na Vás jeden dotaz, který mi poslední dobou vrtá hlavou :-). Jedna z vizionářek měla lidstvo informovat o onom Zázraku osm dní před tím, než se stane. Dočetl jsem se ale, že roku 2008 zemřela. Kdo nás tedy informuje, když ne ona? Děkuji. V. M.

Odpověď:

Vážený pane,
děkujeme za Váš zájem o Garabandal a k Vašemu dotazu sděluji: Pokud si přečtete pozorně informace o Velkém zázraku na našich garabandalských stránkách, zjistíte, že o tomto zázraku má informovat 8 dní předem Conchita, nikoli Mari - Loli, která v roce 2009 zemřela. (Mari-Loli věděla, kdy má přijít Varování, ale výslovně prohlásila, že nemá toto datum sdělovat. Odnesla si ho tedy sebou do hrobu.) Pokoj a dobro! J.S.Dotaz a odpovědi vložené k jeho jednotlivým částem:

Kritika garabandalských zjavení hovorí, že:
- vizionárky sa v deň prvého zjavenia nie hrali za dedinou, ale, že boli kradnúť jablká.
   Tato námitka je stará již 50 let. Je pravda, že když došlo ke zjevení, děti si hrály, i to že předtím trhaly jablka v učitelově zahradě. Neoslovil snad sám Pán Ježíš hříšníky? (A ti byli horší, než malé děti, trhající cizí jablka.) Důležité je, jak se děti proměnily po onom zjevení!

- sv. Michal archanjel, ktorý sa dievčatám zjavil, mal podobu asi desaťročného chlapca, takže to nemohol byť sv. Michal archanjel, pretože, sv. Michal archanjel je mocný Boží bojovník proti Zlému. Takže, v zjavení by si určite nezobral podobu slabého desaťročného chlapca, ale udatného dospelého muža.
   Kdo chce předepisovat archandělům, v jaké podobě se mají lidem zjevovat?

- pri zjavení vizionárky videli nad Pannou Máriou trojuholník s okom uprostred. Tento znak síce poznám z katechizmu, no v spomínanej kritike Garabandalu sa píše, či to náhodou nebol znak, ktorý používajú aj slobodomurári.
   Trojúhelník s okem je, jak známo, symbolem Boha. Snaha vidět pomalu za vším, co se nám nezdá, zednáře je dost příznačná pro různé fanatiky.

- je čudné a podozrivé, že dievčatá mali zjavenia väčšinou za tmy a aj v noci (napr. rýchle chodenie po dedine, podanie sv. prijímania Conchite sv. Michalom atď.). Je to vidno aj na obrázkoch, že na dievčatá je svietené reflektormi a baterkami, čo dokazuje, že to bolo v noci.
   Nevím, co je divného na tom, že některá zjevení byla v noci. Cožpak oni kritikové neznají Písmo svaté, kde se nesčíslněkrát dála zjevení právě v noci? A totéž se událo mnoha světcům, jak známo z hagiografické literatury.

- že dievčatá sa hodili na zem, na kolená tak, že to až zadunelo, až sa ľudia okolo zľakli. Kritika sa zamýšľa, či to mohlo pochádzať od Boha, keď to s dievčatami tak "hádzalo o zem", alebo keď sa takou rýchosťou presúvali v noci po dedine!
   Zase zde chce někdo předepisovat, co a jak se má při zjevení dít? Neznají tito kritikové např. známou událost, jakou je obrácení svatého Pavla?

Aktualizováno: březen 2023
Creative Commons License
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Informační středisko GARABANDAL v České republice, podléhá licenci Creative Commons.