Zjevení v Garabandalu

Aktuality

Přímý přenos bohoslužeb z Garabandalu

V kostele San Sebastián v Garabandalu byla nainstalována webová kamera. Lidé nyní mohou sledovat bohoslužby v přímém přenosu z kostela v Garabandalu. Webová kamera je nyní v provozu a je možné ji sledovat na televizním kanálu Church Services TV (podívejte se na rozpis vysílání)

Konec časů - proroctví z Garabandalu

Na internetu je dostupný rozhovor s Glennem Hudsonem o naplňování proroctví z Garabandalu pod názvem Boli jsme varovaní.

Nová sekce na stránkách Garabandalu

V menu teď naleznete novou sekci nazvanou Informace od Glenna, která přináší denní příspěvek Glenna Hudsona, propagátora Garabandalu a blízké osoby vizionářky Conchity.

Garabandal-nezastavitelný vodopád

Na internetu je dostupný zajímavý filmový dokument o událostech v Garabandalu pod názvem Garabandal-nezastavitelny vodopad.

Nový provozovatel stránek GARABANDAL

Od konce února 2021 má Informační středisko GARABANDAL v České republice nového provozovatele, jak je uvedeno dále v části Kontakt

Některé z významných osobností věřících v pravost garabandalských zjevení

Ve skupině „Message of Garabandal“ na Facebooku zveřejnil správce této skupiny Glenn Hudson dne 23. 12. 2017 tuto informaci:
„Mezi věřící v pravost garabandalských zjevení patří mj.:
Sv. Pater Pio, sv. papež Jan Pavel II., sv. Terezie z Kalkaty, sv. Jose Maria Escriva, sv. Matka Maravillas, sv. Lucie z Fatimy, bl. papež Pavel VI., ct. Martin Robin, ct. Fr. Ciszek, ct. Otec Nieto, kardinál Ottaviani, arcibiskup Carlos Sierra z Madridu, arcibiskup Manuel Lopez z Mexika, biskup Joao Venancio z Fatimy, Matka Angelica, papež Benedikt XVI.“

Nový santanderský biskup

Mons. Vicente Jimenéz Zamora, dosavadní biskup santanderské diecéze, do níž náleží garabandalská farnost, byl dne 12. 12. 2014 papežem Františkem jmenován arcibiskupem v Zaragoze. Novým santanderským biskupem byl papežem Františkem dne 6. 5. 2015 jmenován 68letý Mons. Manuel Sánchez Monge, který se ujal řízení diecéze 30. 5. 2015.

Otec Gabriele Amorth a Garabandal

16. září 2016 zemřel v Římě Otec Gabriele Amorth, jeden z nejznámějších exorcistů. O čem se možná mnoho neví, byl jeho vztah ke zjevením Panny Marie v Garabandalu. Podala o tom svědectví 29. 9. 2016 sestra Beatriz Liano ze Španělska na stránkách www.infofamilialibre.com.

Když žila sestra Beatriz v Římě, setkala se tam v roce 2006 nebo 2007 několikrát s Otcem Amorthem. Poprvé za ním přišla s jednou spolusestrou a hovořili o jeho práci.

Další schůzky se zúčastnilo několik sester a Otec Rafael Alfonso, zakladatel španělského společenství Hogar de la Madre, který se hned v úvodu setkání zmínil o tom, že působí v Cantabrii – v kraji, kde leží Garabandal. Otec Amorth nadšeně zvolal: „Konečně ten, kdo věří!“ a dodal: „Víte, věřil jsem v Garabandal od počátku zjevení.“ Vysvětlil, že předtím než se stal exorcistou, byl specialistou na mariologii. Neomezoval se však pouze na teorii, ale vždy pěstoval něžnou lásku k Panně Marii. V roce 1961, kdy mu bylo 36 let, se dozvěděl o garabandalských zjeveních a začal o nich shromažďovat informace. Dospěl přitom k jasnému závěru, že tyto události mají nadpřirozený charakter. Měl hluboký vztah ke sv. Piovi z Pietralciny, který byl po dlouhou dobu jeho zpovědníkem a duchovním vůdcem. A ten jej ve víře v pravost garabandalských zjevení utvrzoval.

K třetímu setkání sestry Beatriz se známým exorcistou došlo po čase v jedné římské farnosti, kde v širším společenství Otec Amorth opět prohlásil: „Vždy jsem věřil v Garabandal.“

Aktualizováno: březen 2024
Creative Commons License
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Informační středisko GARABANDAL v České republice, podléhá licenci Creative Commons.